Переможець міжнародного конкурсу в номінації на кращий сценарій повнометражного художнього фільму

Не заради слави

B

ітаю тебе, шановний гість! Інколи мене вражає все, що сталося. Лише щорічна премія міжнародного жюрі за кращий сценарій повнометражного художнього фільму 2011 року остаточно переконала мене не соромитися. Вочевидь, збіжність сюжету фільму і автобіографії - не ознака марнославства. Про мене час від часу по телевізору демонструється фільм, який теж здобув перемогу на міжнародному кінофестивалі. Проте, його автори вправно обійшли головні питання і прийшов час братися за справу самому.

Ми — це Давній Єгипет з сотовими телефонами

O

брання Єгипту (мешканці називали його Чорною) - навіть не спроба «докопатися до кореня», а асоціація, сформована багатолітнім досвідом в різних колах життя. Взагалі, папіруси дуже нагадують сучасну пресу: тотальна корупція, свавілля правоохоронців, недовіра до судової влади. Методи керівництва теж аналогічні (схоже, інстинкт?): перетворення культового божества, скорочення апарату (без наслідків, як завжди), тривалі наради, ну і антиалкогольна кампанія (куди без неї?). Прошу вибачення за банальний початок. Його мета – доречна «оправа» для чільного «діаманта».

Під Великими Пірамідами похована величезна таємниця

3

розуміло, я не відкривач давніх таємниць (як сказав Ньютон: «Я далеко дивився, бо стояв на плечах велетнів!»), а просто зійшов на цю вершину з іншого, так би мовити, боку. Розмірковані єгиптологи давно зауважили: за 50 років ( суттєва дрібниця на ті часи) «будівельна» індустрія Давнього Царства зробила просто неймовірний крок вперед.За всю Історію таке ми бачимо лише зараз! Але йде по всіх фронтах, що вознесли у височінь піраміди із бетону, із носіїв інформації - основі будь-якого прогресу. А ієрогліфи часів Хеопса нагадують радянську агітацію. Судячи з того, мільйони тонн каміння вирубали, перевезли на десятки кілометрів, зашліфували і уклали так, що ніж не пролізе, на висоті сучасного хмарочоса, витрачаючи менше 600 людино*годин на один багатотонний блок. Попрактикуйтеся на парі каменів й переконаєтеся, що це неможливо.

Загальна амнезія

D

о речі, незабаром після здачі Пірамід «в експлуатацію» сталася революція. І назавжди встановила прикмету: велике будівництво – до швидкого Фіналу. І звичайно, екранізація цього тягнула б щонайбільше на класичну історичну драму. Отже,переважна більшість із скепсисом пригадає з підручників піщанисті насипи, по яких ледве волочать каміння.Лише тішимось разом на Піраміди, побудовані через два століття після Хеопса. Як цивілізація на величезній території змогла «забути» весь свій досвід? Цей винятковий факт історики вже просто ігнорують. А ще порівняйте каменоломні Хеопса з сучасними. Схоже, що у фараонів IV династії підрядчики різали кварцит лазером або плазмою. Той, хто бажає посміятися, хай внедовзі запропонує своє пояснення. А знаєте, чому зараз так не роблять? Шалено коштовно!

Хто озирнеться і подумає — зрозуміє і сам

T

ой, кого зацікавило моє пояснення. . .подивиться фільм. Хоча, можна озирнутися і самому про все здогадатися. Для мене сюжет відразу був не метою, а засобом виявлення головної ідеї. Тому, повстання 25.01.2011 в Єгипті — швидше, знак для решти. Про це зараз пише преса, порівнюючи з Нострадамусом. Навмисно для самовпевнених «освідчених скептиків», повторю розрахунок вірогідності «випадкового збігу».Сюжет фільму розгортається протягом року і закінчується революцією в Єгипті з сотовими телефонами. Ось поаркушевий скан реєстрації у нотаріуса прошнурованого сценарію від 25.01.2010. 242 країни в світі*365 днів в році = 1/88 330. Але хтозна,який рік?? Влітку 2010 журналіст прямо запитав у єгипетського політика А. Муси: «Чи не чекає швидкої революції?». І почув у відповідь: «Певно не найближчими роками!». Для 3 вже виходить 1/264 990.Всього ж за 120 років історії кіно було написано порядка 15 000 000 сценаріїв. І жодного подібного «збігу»! А революцій з сотовими, так і взагалі - жодній. Отже, «Вперед, Чорна!» виходить далеко за межі історичного кіно. І я нескінченно вдячний як видатним, так і звичайним людям, які підтримують, відчувають цю правду в моїй роботі.

Сергей Назаров




Партнер проекта — Интернет-магазин RC Play

© 2010—2014 — Сергей Назаров

Авторские права на идею, сюжет и сценарий зарегистрированы в соответствии с процедурой, соответствующей Всемирной конвенций "Об охране авторского права" (и п. 17 межконвенционального согласительного Протокола с Бернской конвенцией) и защищаются национальными законодательствами подписавших государств.